Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WIZYTACJA KANONICZNA 21.03.2018r.

Czcionka:

W dniu 21.03.2018r. do naszej parafii przybył z wizytacją Kanoniczną Jego Ekscelencja Biskup Jan Wątroba.

Program wizytacji:

10.00 - Msza św. w Korczowiskach 

11.30 - Spotkanie w Szkole w Mazurach

13.00 - Obiad

14.00 - Spotkanie z osoba chorą, następnie z rodziną wielodzietną i na koniec z rodzicami księży

16.00 - Spotkanie w kościele z przedstawicielami: Scholi, Ministrantów, Kółka Misyjnego, Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium  

            Duchownego, Caritas, Róż Różańcowych

17.00 - Msza św. z przyjeciem Sakramentu Bierzmowania przez 16 osób

 

Przywitanie przez parafian, przedstawicieli rodziców - młodzieży, która ma przyjąć Sakramentu Bierzmowania:

Czcigodny Księże Biskupie, w imieniu mazurskiej społeczności serdecznie witamy w naszej parafii. Jest to dla nas wielki zaszczyt, bardzo cieszymy się z Twojej obecności wśród nas. Dziękujemy za przybycie i życzymy dużo zdrowia, wiele siły i wytrwałości w pełnieniu posługi Duszpasterza Diecezji. Zapewniamy, że bedziemy pamiętać w modlitwie o Jego Ekscelencji i prosić Matke Boska Nieustającej Pomocy - Patronke naszej parafii, by otaczała Księdza Biskupa swoja opieką.            Jako przedstawiciele rodziców - młodzieży, która pragnie przyjąć Sakrament Bierzmowania, gorąco Cie prosimy Ekscelencjo, unieś swoje rece bad głowami naszych dzieci i namaść je Krzyżmem Świętym.       Ufamy, że łaska Ducha Świętego, którą nasze dzieci dziś otrzymają pomoże im przezwyciężać liczne zagrożenia dzisiejszego świata, szczególnie w tym trudnym czasie wchodzenia w dorosłość.    Prosimy o modlitwę, aby Sakrament Bierzmowania umocnił je w mężnym wyznawaniu Chrystusa, bronieniu wiary katolickiej i postepowaniu według jej zasad. Szczęść Boże.

Przywitanie przez przedstawicieli młodzieży:

Ekscelencjo, Czcigodny Księże Biskupie.  "Gdy Boży Duch wypełnia mnie, jak Dawid śpiewać chcę..."  Te słowa znanej nam wszystkim, młodym ludziom piosenki religijnej, same dzisiaj cisną się na usta, gdyz nasze serca napełnione sa po brzegi Bożą Miłością, Bożym Tchnieniem. To dobroć ojcowska sprawiła, że możemy byc Jego obrońcami, ze możemy walczyć swoim przykładnym życiem, pracą i wypoczynkiem o dobrą sławę naszego Ojca w Niebie, że możemy być "Rycerzami" naszego Pana.     Sakrament Bierzmowania jest "pasowaniem" na "Rycerza Jezusa Chrystusa", a czym powinien odzaczać się Rycerz Pana dowiedzieliśmy sie słuchając Słwa Bożego w czasie Mszy św. i uczęszczając na katechezę.  Pragniemy być wierni Ewangelii i według Niej żyć tak, aby często zagubieni w dzisiejszym świecie: młoda dziewczyna , czy młody chłopak zobaczyli światło nadziei i sensu. Dlatego wszystkie młode serca napełnione i umocnione miłością, śpiewają hymn dziękczynny Dobremu Bogu za to , że Ekscelencja mógł przybyć do naszej świątyni, aby powiększyć zastęp młodych "Rycerzy Pana", przez "włożenie na nas rąk".   Te namaszczone świętym krzyżmem ręce Czcigodnego Księdza Biskupa przekażą nam moc Duch św. i napełnią nas miłością.  Wdzięczni za ten nieoceniony dar, będziemy wspierać pasterską pracę Ekscelencji swą modlitwą, oraz swoim  zyciem, aby zawsze "Słońce wschodziło tam gdzie my..."

 

 

Wizytacja Kanoniczna

Utworzono dnia 27.03.2018, 23:12

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Bannery boczne

 

Imieniny

POGODA W MAZURACH