Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Szczęśliwego Nowego Roku

Utworzono dnia 31.12.2017

Wszystkim Mieszkańcom Mazurów życzymy DOBREGO I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2018 ROKU !!!

Zdrowia, miłości, radości, optymizmu, sił, pomyślności, zgody, dobroci, ciepła rodzinnego i Błogosławieństwa Bożego.

czytaj dalej na temat: Szczęśliwego Nowego Roku

BOŻE NARODZENIE 2017 - życzenia

Utworzono dnia 22.12.2017

Zabiegani, zagubieni w pędzie życia, zatrzymajmy się w tą Świętą Noc Narodzenia Pańskiego. Rozważmy co jest dzisiaj najważniejsze?

Niechaj Chrystus narodzi się również w naszych sercach i będzie najlepszym drogowskazem wśród czekających pokus.

Niech Dobry Bóg Błogosławi w tą Cudowną Noc i w całym życiu.

Niech na stałe w naszych sercach życzliwość zagości,

Niech Święta będą spokojne, zdrowe i pełne radości.

 

 

czytaj dalej na temat: BOŻE NARODZENIE 2017 - życzenia

03.12.2017. KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Utworzono dnia 03.12.2017

      W niedzielę 3 grudnia  z inicjatywy Rady Rodziców  ZPO w Mazurach został  zorganizowany "Kiermasz Bożonarodzeniowy". Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Mazurów. Można było nabyć przepiękne kartki świąteczne, bombki choinkowe, choinki, stroiki i wiele innych ozdób, oraz przepyszne pierniki. Wszystkie prace wykonane ręcznie przez uczniów, nauczycieli, pracowników naszej szkoły i rodziców.

 

 

czytaj dalej na temat: 03.12.2017. KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

20 lat działalności "Mazurzan" w książce

Utworzono dnia 17.11.2017

       16.11.2017. w Mazurach odbyło sie spotkanie, podczas którego zespół "Mazurzanie" promował książkę wydaną z okazji 20-lecia swojej działalności. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy egzemplarz z autografami członków Zespołu.

czytaj dalej na temat: 20 lat działalności "Mazurzan" w książce

11 listopada Święto Niepodległości

Utworzono dnia 12.11.2017

        W 1918 roku po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada obchodziliśmy 99 rocznicę tego, jakże ważnego dla wszystkich  Polaków  wydarzenia. Mieszkańcy Mazurów uczcili święto wywieszając biało-czerwone flagi na swoich domach i  biorąc udział we Mszy św. po której  dzieci i młodzież z naszej szkoły pod bacznym okiem nauczycieli przybliżyli wydarzenia  sprzed blisko 100 lat w pięknym, patriotycznym programie.   O oprawę muzyczną zadbali Państwo Niezgodowie - prowadzący  Mazurskie Ognisko. Usłyszeliśmy piękne pieśni patriotyczne.                           Szkoda tylko, że z roku na rok coraz mniej Mazurzan uczestniczy w tych uroczystościach. Czyżby wolność, którą możemy się cieszyć obecnie, miała  dla nas coraz mniejsze znaczenie... 


 

czytaj dalej na temat: 11 listopada Święto Niepodległości

1 Listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych

Utworzono dnia 02.11.2017

        1-go listopada w Dzień Wszystkich Świętych - wspominamy zmarłych, którzy osiągnęli stan zbawienia, więc są świętymi w Niebie.   2-go listopada w Dzień    Zaduszny wspominamy wszystkich wiernych zmarłych.  W tych dniach zanosimy modlitwy w intencjach naszych bliskich, którzy zakończyli życie ziemskie, na  grobach zapalamy symboliczne znicze, stawiamy kwiaty na znak pamięci. Jest to czas zadumy i refleksji.
           Na mazurskim cmentarzu już po raz dwudziesty 1 listopada została odprawiona Msza Św. koncelebrowana w intencji zmarłych, którzy spoczywają na naszej  nekropolii. Homilię wygłosił wicedziekan ks.Marek Ryba – proboszcz parafii Łowisko, który przybliżył nam jak możemy zapracować na „piękny grób”, jaka droga  zaprowadzi nas do świętości, przypomniał również o wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.
Po Mszy św. odbyła się procesja, podczas której, modliliśmy się za zmarłych, oraz zostały odmówione modlitwy wymagane do uzyskania odpustu, który możemy ofiarować za dusze naszych bliskich.

czytaj dalej na temat: 1 Listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych

14 październik - DZIEŃ NAUCZYCIELA

Utworzono dnia 14.10.2017

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i procownikom oświaty życzymy dużo zdrowia, pomyślności w życiu prywatnym, radości z wykonywanej pracy, cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom tym posłusznym i tym niepokornym zrodziła wiele cennych owoców, a Wam przynosiła radość i satysfakcję.

Sołtys i mieszkańcy Mazurów

czytaj dalej na temat: 14 październik - DZIEŃ NAUCZYCIELA

III Miejsce Mazurskiej OSP w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych

Utworzono dnia 04.09.2017

           03.09.2017r. na stadionie w Raniżowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Mazurska drużuna pod komendą Rafała Makusaka miała najlepszy czas w sztafecie jak również w ćwiczeniu bojowym. Ostatecznie po wielkim niezdecydowaniu sędziów zajeła  3 miejsce, pokonując drużyny z  Porąb Wolskich, Woli Raniżowskiej, Posuch i Raniżowa.  Przegrali tylko z OSP Zielonka i Staniszewskie, chociaż dla nas są i tak wygranymi .         Podczas zawodów druh OSP Mazury - Jan Mikołajczyk został odznaczony medalem: Złoty Znak Związku OSP RP, przyznanym przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP. 

czytaj dalej na temat: III Miejsce Mazurskiej OSP w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 33

W poprzednim tygodniu: 222

W tym miesiącu: 523

W poprzednim miesiącu: 853

Wszystkich: 15703