AKTUALNOŚCI:
Babski Wieczorek 16.03.2025.
W niedzielę 16 marca 2025r. mazurska remiza gościła Panie na corocznym "Babskim Wieczorku" zorganizowanym przez OSP w Mazurach i KGW w Mazurach "Mazurzanie". Uroczystość uświetniła Mazurska Orkietra Dęta prowadzona przez Pana Bronisława Niezgoda, a w tym dniu pod batutą Pani dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Kolbuszowej - Aleksandry Niezgoda. Orkiestra odegrała dla wszystkich Pań "100 lat", oraz kilka pięknych utworów. Miłą niespodzianka był występ Pana Karola - iluzjonisty, który w zabawny sposób pokazał niesamowite "sztuczki", angażujac publiczność i bawiąc wszystkich. Nie mogło też zabraknąć "Mazurskich Muzykantów" i "Mazurskich Śpiwaków", którzy zagrali i zaśpiewali utwory dedykowane Paniom. Piękna muzyka i wspaniała atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym Paniom, które włączyły się w śpiew i dobrą zabawę. Na koniec wszystkie Panie czekała niespodzianka - występ braci Fila Zenona i Stanisława, którzy swój show rozpoczęli piosnką "Siedem czarwonych róż" wręczają takowe róże Paniom. Panowie z OSP zadbali o kwiaty dla każdej Kobiety, Panie z KGW "Mazurzanie" o słodki poczęstunek, napoje oraz mały upominek w postaci czekolady. To było mile spędzone popołudnie, w dobrym towarzystwie i miłej atmosferze. Dziękujemy organizatorom i wszystkim którzy przyczynili sie do zorganizowania tradycyjnie już "Babskiego Wieczorku". Dziękujęmy oczywiście wszystkim przybyłym Paniom, że chcialy spedzić to popołudnie w miłej atmosferze, a kto nie był niech żałuje...
czytaj dalej na temat: Babski Wieczorek 16.03.2025.
11 marca Dzień Sołtysa

Wszystkim Sołtysom życzymy dużo siły i energii do pracy na rzecz lokalnych społeczności, oraz madrości w podejmowaniu ważnych decyzji dla wspólnego dobra.
czytaj dalej na temat: 11 marca Dzień Sołtysa
Dzień Mężczyzn

Wszystkim Panom życzymy dużo zdrowia i radości, oraz siły i wtyrwałości w dążeniu do doskonałości.
czytaj dalej na temat: Dzień Mężczyzn
Dzień Kobiet

Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz wielu powodów do radości i dumy.
czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Artykuły Benedykta Popka w styczniowym numerze Przeglądu Kolbuszowskiego
W styczniowym numerze Przęglądu Kolbuszowskiego ukazały sie dwa artykuły Benedykta Popka.
Zapraszamy do lektury.
czytaj dalej na temat: Artykuły Benedykta Popka w styczniowym numerze Przeglądu KolbuszowskiegoMazurskie Kolędowanie 19.01.2025.
19 stycznia 2025r. kolejny już raz mazurska remiza zgromadziła mieszkańców Mazurów i nie tylko na corocznym "Mazurskim Kolędowaniu". Kolędowanie zaszczycił swoją obecnością wójt gminy Raniżów Pan Władysław Grądziel z Małżonką, dyrektor ZPO w Mazurach Pani Renata Zawartka wraz z Nauczycielami, proboszcz mazurskiej parafi ks.Czesław Rzeszut, mazurscy Radni Grzegorz Mikołajczyk i Dominik Lachtara, były dyr. Pan Marek Wiacek wraz z Małżonką oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Podczas koledowania wystapiła Orkiestra Mazurskiego Ogniska prowadzona przez Pana Bronisława Niezgoda, a w tym dniu dyrygowaną przez dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Kolbuszowej Pnią Aleksandrę Niezgoda. Swoje umiejętnści pokazali też najmłodsi uczniowie Ogniska, grając kolędy na gitarach i akordeonie. Solowy koncert przy akompaniamencie Pana Bronisława dała Pani Karolina Woś, śpiwewając piekne utwory zwiazane z Bożym Narodzeniem. Wystąpił też chór męski "Mazurskie Śpiwoki" w składzie: Jan Adamczyk-pomysłodawca i organizator chóru, Henryk Makusak, Czesław Białas, Jan Woś, Roman Partyka, Jan Kupiec, Bogdan Golesz, Bogdan Mul wraz z kapelą "Mazurskie Muzykanty" w składzie: Karolina Woś, Tadeusz Woś i Dominik Lachtara. Nie mogło też zabraknąć występu Zespołu "Mazurzanie", którzy przedstawili widowisko koldnicze "Mazurska Koleda z Rajem", przyblizając w ten sposób dawne zwyczaje związane ze świętami i kolędowaniem. Na koniec wystąpili też chętni, "mali i duzi artyści", którzy zaśpiewali piekne pastorałki. Wszyscy występujący zostali obdarowani symbolicznymi upominkami, przygotowanymi przez KGW w Mazurach"Mazurzanie", a wszyscy obecni na kolędowaniu poczęstowali się słodkościami przygotowanymi przez Panie z KGW "Mazurzanie", oraz tradycyjnymi, mazurskimi kapuśniakami i barszczykiem. Bardzo dziekujemy wszystkim za przybycie i wspólne koledowanie, a organizatorom: KGW w Mazurach "Mazurzanie i OSP w Mazurach za organizację i możliwość spędzenia miłego, niedzielnego popołudnia przy najpiękniejszych polskich kolędach.
Zaproszenie "Mazurskie Koledowanie"
Przegląd Widowisk Koledniczych 2025.

Zespół "Mazurzanie" za swoją "Mazurską Kolędę z Rajem" w tegorocznym przeglądzie zajął III miejsce.
Więcej w zakładce ZESPÓŁ OBRZĘDOWY MAZURZANIE-> Aktualności
czytaj dalej na temat: Przegląd Widowisk Koledniczych 2025.









