Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

I miejsce zespołu "Mazurzanie" w Przeglądzie Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej

Utworzono dnia 07.01.2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 stycznia 2019r. w MDK w Kolbuszowej odbył się kolejny "Przegląd Widowisk Kolędniczych" organizowany przez Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.  W przglądzie wziął udział równiez nasz zespół "Mazurzanie". Jury w składzie Jerzy Dynia Przewodniczący Jury, Maria Kula, Jolanta Dragan, Jolanta Danak - Gajda, oceniło 11 zespołów biorących udział w tegorocznym przeglądzie i przyznało nagrodę główną Złotego Turonia oraz 3 pierwsze, 4 drugie i 3 trzecie miejsca.Wszystkie zespoły zostały docenione i nagrodzone.

Złoty Turoń Nagroda główna -  Zespół Kolędniczy z Łazor
I miejsce - Zespół Ludowy „Górniacy”
I miejsce - Zespół Obrzędowy „Mazurzanie”
I miejsce - Grupa Kolędnicza z Biskupic
II miejsce - Zespół Kolędniczy „Lubcoki ”z Ryglic
II miejsce - Zespół Folklorystyczny „Folusz” z Giedlarowej
II miejsce - Zespół Regionalny „Grodziszczoki” z Grodziska Dolnego

II miejsce - Zespół Pieśni i Tańca z Kamienia
III miejsce - Zespół Śpiewaczo – Obrzędowy „Leszczynka” z Wólki Grodziskiej
III miejsce - Zespół Śpiewaczy „Olszynka” z Biedaczowa
III miejsce - Zespół Kolędniczy „Lubeckie Szkuty ”z Ryglic
"Mazurzanom" serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za krzewienie kultury lasowiackiej w naszej miejscowości i poza nią.

czytaj dalej na temat: I miejsce zespołu "Mazurzanie" w Przeglądzie Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej

05.01.2019r. MAZURSKIE KOLĘDOWANIE

Utworzono dnia 05.01.2019

      Tradycyjnie już, 5 stycznia 2019r. w Remizie OSP odbyło sie "Mazurskie Koledowanie". Śnieżna aura nie przeszkodziła i mieszkańcy Mazurów i goście przybyli na kolednicze widowisko. Na poczatek uczniowie naszej szkoły przedstawili inscenizację pt."Jest taki dzień..." przedstawiającą lasowiackie zwyczje wigilijne  w wielopokoleniowej rodzinie. Następnie zaprezentowała się Orkiestra Ogniska Muzycznego, potem wystąpił "Chór Męski". Panowie zaspiewali kilka kolęd i pastorałek, przy akompaniamencie "Mazurskich Muzykantów". Na koniec wystąpił zespół "Mazurzanie" w kolędniczym widowisku  pt. " Śmieciarze - Sąsiedzka Kolęda". Po cześci artystycznej wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani kapuśniaczkami i barszczykiem, a na deser pysznym, tradycyjnym ciastem. Serdecznie dziekujemy wszystkim, którzy wzięli udział i mieli swój wkład w przygotowanie kolędowania.

czytaj dalej na temat: 05.01.2019r. MAZURSKIE KOLĘDOWANIE

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

Utworzono dnia 30.11.0001

Szczęścia - co radość daje, Miłości - co niesie pokój, Zdrowia - co rodzi wytrwałość, Wiary - co nadzieję prowadzi.


Wszystkiego co najlepsze wszystkim mieszkańcom Mazurów i Rodakom życzymy w Nowym 2019 Roku !

czytaj dalej na temat: ŻYCZENIA NOWOROCZNE

Życzenia - BOZE NARODZENIE 2018

Utworzono dnia 21.12.2018

"Cy nie lepiej by tobie, by Tobie siedzieć było w niebie

 Wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie..."


 

Pełnych pokoju i radości świąt Bożego Narodzenia wszystkim mieszkańcom życzy Sołtys i Rada Sołecka wsi Mazury

 

czytaj dalej na temat: Życzenia - BOZE NARODZENIE 2018

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Utworzono dnia 02.12.2018

    W niedzielę 9 grudnia 2018r. po mszach św. przy mazurskim kościele odbędzie się BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ. Będzie można nabyć ozdoby swiateczne, bombki, stroiki, kartki oraz pierniczki (jakie to cudeńka można zobaczyć w galerii). UCZNIOWIE, RODZICE i NAUCZYCIELE SERDECZNIE ZAPRASZAJA .

czytaj dalej na temat: KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Wolna i Niepodległa

Utworzono dnia 20.11.2018

        18 listopada mieszkańcy Mazurów, zgromadzeni w naszej świątyni mieli okazję zobaczyć piekny program w wykonaniu uczniów naszej szkoły i przedszkola. Spektakl, oddający hołd wszystkim, którzy walczyli o wolną ojczyznę, oraz bedący wyrazem wdzięczności nas wszystkich...

czytaj dalej na temat: Wolna i Niepodległa

100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Utworzono dnia 12.11.2018

        10 listopada 2018r. w Mazurach odbyła się uroczystość podczas której, przy Mazurskiej Izbie Regionalnej została odsłonięta tablica upamietniająca 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.   Po mszy św. wszyscy uczestnicy przeszli w prowadzonym przez Orkiestrę Ogniska Muzycznego w Mazurach korowodzie,  na plac przy Izbie Regionalnej,  gdzie została poświęcona i odsłonieta tablica upamiętniająca 100-lecie Wolnej Polski.  Nastepnie wszyscy mogli obejrzec wystepy dzieci i młodzieży, zespołu "Markowianie" oraz "pobiesiadować" w remizie OSP przy "swojskich specjałach" przygotowanych przez Radę Sołecką.  Na koniec imprezy wszyscy chetni mogli potańczyć "na ludowo" przy Kapeli "Raniżowianie".

Należy dodać, że pomysł uczczenia 100-lecia niepodległości odsłonięciem tablicy i przygotowaniem mapy Mazurów zrodził się podczas posiedzień Rady Sołeckiej. Sołtys Mazurów Jan Adamczyk, przegladając skoroszyt napisany przez mazurskiego rodaka - Jana Matułę, natknął sie na szereg rysunków z lat 1925-1986, odręczną mapę podlądową Mazurów, oraz wiele nazw dzielnic naszej wioski (często zapomnianych, albo pamietanych już tylko przez najstarszych mieszkańców naszej wsi ) jak : Sołtyse, Ług, Mokrzyszów, Badunie, Zacinki, Przymiarki itp. i uznał,że warto byłoby ocalic to od zapomnienia, a okrągła rocznica odzyskania niepodległości byłaby śwetną okazją, aby nasza wioska wzbogaciła się o taka mapę.  Na podstawię mapy ze skoroszytu Jana Matuły, po korektach naniesionych przez Pana Benedykta Popka, mapę w formie graficznej wykonał Andrzej Śliż, wydruk - pan Maliborski, a oprawę i mocowania wykonali: Michał Sudoł, Maciek Jurek i Marek Olszowy. Mapa została postawiona w centrum wsi obok Mazurskiej Izby Regionalnej, wraz z tablicą upamietniajaca 100-lecie odzyskania niepodległosci przez Polskę, wykonaną z granitu przez zakład  Marii Zawada, na kamieniu ofiarowanycm przez Jana Olszowego.Wiele oób było zaangażowanych w przygotowania, za co bardzo dziękujemy.

 

 

 

czytaj dalej na temat: 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Bannery boczne

 

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 88

W poprzednim tygodniu: 119

W tym miesiącu: 228

W poprzednim miesiącu: 588

Wszystkich: 21734