Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

07.04.2019r. -Wybory Sołtysów w Gminie Raniżów

Utworzono dnia 08.04.2019

W niedzielę 07 kwietnia 2019r. w naszej Gminie odbywały się Wybory Sołtysów. Do urn poszli mieszkańcy sołectw: Posuchy, Staniszewskie i Wola Raniżowska . W pozostałych miejscowościach dotyczczasowi sołtysi pozostali na swoich stanowiskach. Wszystkim Sołtysom Gminy Raniżów  życzymy owocnej pracy na rzecz mieszkańców i swoich sołectw. Szczególnie gratulujemy naszemu Sołtysowi Janowi Adamczyk, że cieszy się tak dużym uznaniem wśród Mazurzan i chcieli aby pozostał na swoim stanowisku na kolejną kadencję. Życzymy dużo zdrowia, siły i wytrwałości w pracy i życzliwości mieszkańców. 

czytaj dalej na temat: 07.04.2019r. -Wybory Sołtysów w Gminie Raniżów

Babski Wieczorek 16.03.2019r.

Utworzono dnia 17.03.2019

        16 marca 2019r. w mazurskiej remizie świętowały Panie z Mazurów i nie tylko. Na "Babski Wieczorek" zorganizowany przez KGW, OSP oraz Sołtysa i Radę Sołecką zaproszone zostały Panie z Mazurów, przedstawicielki KGW z Raniżowa, Woli Raniżowskiej, Posuchów, Staniszewskiego i Korczowisk. Byli też przedstawiciele lokalnego samorządu, GOKSiR,  ARiMR, LGD "Siedlisko", ROWES, ZPO w Mazurach. Listy z życzeniami dla Pań przesłała Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Pani Ewa Draus, Starosta Powiatu - Józef Kardyś, oraz posłowie Pani Krystyna Wróblewska i Pan Zbigniew Chmielowiec. Po przywitaniu przez organizatorów i złożeniu życzeń, wszystkie Panie dostały symbolicznego kwiatka oraz czekoladę. Wysłuchały popisu Orkiestry  Dętej  Mazurskiego Ogniska Muzycznego pod kierownictwem Państwa Niezgodów,  obejrzały skecz w wykonaniu młodzieży.  "Mazurskie Muzykanty" wraz z Męskim Chórem wykonali kilka tradycyjnych utworów dla kobiet. Gościem Specjalnym był Kabaret  KGW z Brzózy Królewskiej, który swoimi występami rozbawił widownię do łez. Panie z KGW w Mazurach przygotowały słodki poczęstunek, a obecni Panowie  postarali się o świetną  obsługę.  Kobiety nie zapomniały,  że 10.03. obchodzimy  Dzień Mężczyzny i każdy Mężczyzna otrzymał słodki upominek.  Spotkanie to było też dobrą okazją, aby złożyć życzenia i podziękować Sołtysowi i Radzie Sołeckie za ich pracę, wspominając Dzień Sołtysa obchodzony 11 marca.   Wszystkim , którzy przyczynili sie do zorganizowania  tego spotkania serdecznie dziękujemy.

czytaj dalej na temat: Babski Wieczorek 16.03.2019r.

11 Marca Dzień Sołtysa

Utworzono dnia 10.03.2019

      Zokazji DNIA SOŁTYSA składamy naszemu Sołtysowi oraz Radzie Sołeckiej najserdeczniejsze życzenia: zdrowia,radości,wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji z wykonywanej funkcji, oraz realizacji celów, poważania i uznania od mieszkańców.   Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania i słowa uznania za Waszą pracę i zaangażowanie w działalnośc na rzecz rozwoju i poprawy życia naszej społeczności.

czytaj dalej na temat: 11 Marca Dzień Sołtysa

1 marca Dzień Żołnierzy Wyklętych

Utworzono dnia 02.03.2019

         1 marca po raz  dziewiąty obchodziliśmy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Świeto to poświęcone jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.Podziemie, które po II wojnie  wystąpiło przeciwko sowietyzacji Polski. Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezlomni -  to Bohaterowie, którzy nie pogodzili się z zakłamaniem, niby-suwerennością, niby-niepodległością.  Dzięki Nim możemy dzisiaj żyć w wolnej, i niepodległej Ojczyźnie. Mieszkańcy Mazurów po mszy św. na czele z ks.proboszczem udali się pod pomnik ks. Bąka, gdzie zostały zapalone znicze i modlitwą uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych, do ktorych należy też pierwszy proboszcz i budowniczy naszego kościoła ks. Stanisław Bąk.

czytaj dalej na temat: 1 marca Dzień Żołnierzy Wyklętych

Nasz Rodak na Czarnym Lądzie

Utworzono dnia 30.01.2019

Więcej: PARAFIA p.w. M.B.N.P w MAZURACH - OJCIEC JÓZEF MATUŁA NA CZARNYM LĄDZIE

czytaj dalej na temat: Nasz Rodak na Czarnym Lądzie

20.01.2019r. Koncert laureatów VII Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Utworzono dnia 21.01.2019

20 stycznia 2019r. mieszkańcy Mazurów zgromadzeni w świątyni, mieli mozliwość wysłuchania laureatów VII Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Raniżowie 05.01.2019r. 

czytaj dalej na temat: 20.01.2019r. Koncert laureatów VII Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek

I miejsce zespołu "Mazurzanie" w Przeglądzie Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej

Utworzono dnia 07.01.2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 stycznia 2019r. w MDK w Kolbuszowej odbył się kolejny "Przegląd Widowisk Kolędniczych" organizowany przez Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.  W przglądzie wziął udział równiez nasz zespół "Mazurzanie". Jury w składzie Jerzy Dynia Przewodniczący Jury, Maria Kula, Jolanta Dragan, Jolanta Danak - Gajda, oceniło 11 zespołów biorących udział w tegorocznym przeglądzie i przyznało nagrodę główną Złotego Turonia oraz 3 pierwsze, 4 drugie i 3 trzecie miejsca.Wszystkie zespoły zostały docenione i nagrodzone.

Złoty Turoń Nagroda główna -  Zespół Kolędniczy z Łazor
I miejsce - Zespół Ludowy „Górniacy”
I miejsce - Zespół Obrzędowy „Mazurzanie”
I miejsce - Grupa Kolędnicza z Biskupic
II miejsce - Zespół Kolędniczy „Lubcoki ”z Ryglic
II miejsce - Zespół Folklorystyczny „Folusz” z Giedlarowej
II miejsce - Zespół Regionalny „Grodziszczoki” z Grodziska Dolnego

II miejsce - Zespół Pieśni i Tańca z Kamienia
III miejsce - Zespół Śpiewaczo – Obrzędowy „Leszczynka” z Wólki Grodziskiej
III miejsce - Zespół Śpiewaczy „Olszynka” z Biedaczowa
III miejsce - Zespół Kolędniczy „Lubeckie Szkuty ”z Ryglic
"Mazurzanom" serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za krzewienie kultury lasowiackiej w naszej miejscowości i poza nią.

czytaj dalej na temat: I miejsce zespołu "Mazurzanie" w Przeglądzie Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej

05.01.2019r. MAZURSKIE KOLĘDOWANIE

Utworzono dnia 05.01.2019

      Tradycyjnie już, 5 stycznia 2019r. w Remizie OSP odbyło sie "Mazurskie Koledowanie". Śnieżna aura nie przeszkodziła i mieszkańcy Mazurów i goście przybyli na kolednicze widowisko. Na poczatek uczniowie naszej szkoły przedstawili inscenizację pt."Jest taki dzień..." przedstawiającą lasowiackie zwyczje wigilijne  w wielopokoleniowej rodzinie. Następnie zaprezentowała się Orkiestra Ogniska Muzycznego, potem wystąpił "Chór Męski". Panowie zaspiewali kilka kolęd i pastorałek, przy akompaniamencie "Mazurskich Muzykantów". Na koniec wystąpił zespół "Mazurzanie" w kolędniczym widowisku  pt. " Śmieciarze - Sąsiedzka Kolęda". Po cześci artystycznej wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani kapuśniaczkami i barszczykiem, a na deser pysznym, tradycyjnym ciastem. Serdecznie dziekujemy wszystkim, którzy wzięli udział i mieli swój wkład w przygotowanie kolędowania.

czytaj dalej na temat: 05.01.2019r. MAZURSKIE KOLĘDOWANIE

Zegar

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Bannery boczne

 

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 119

W poprzednim tygodniu: 151

W tym miesiącu: 464

W poprzednim miesiącu: 692

Wszystkich: 23295