Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Dożynki Diecezjalne Rzeszów 25.08.2019.

Utworzono dnia 26.08.2019

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     25 sierpnia 2019r. w Parku Papieskim przy katedrze w Rzeszowie odbyły się Dozynki Diecezji Rzeszowskiej. Mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W dożynkach wzięły udział 73 delegacje z całej diecezji. Nie zabrakło też delegacji z Mazurów. Tym razem z wieńcem pojechali Druhowie z OSP Mazury.

czytaj dalej na temat: Dożynki Diecezjalne Rzeszów 25.08.2019.

ŚWIĘTO KŁOSA Wola Raniżowska 25.08.2019.

Utworzono dnia 26.08.2019

      25 sierpna 2019r w Woli Raniżowskiej odbyło się "Świeto Kłosa". Uroczystośc rozpoczęła się mszą św. dziękczynną na tegoroczne plony w kościele parafialnym, podczas której zostały też poświęcone wieńce dożynkowe przyniesione przez delegacje sołectw gminy Raniżów, które brały udział w konkursie na "Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy". Impreza oficjalnie rozpoczeła się o godzinie 14,  można było posłuchać występów wokalnych dzieci i młodzieży z naszej gminy, a następnie obejrzeć występy zespołów ludowych. Panie z KGW w Woli Raniżowskiej zadbały o podniebienia uczestników imprezy. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z  zespołem Pro Dance.

czytaj dalej na temat: ŚWIĘTO KŁOSA Wola Raniżowska 25.08.2019.

MATKI BOSKIEJ ZIELNEJ 15.08.2019.

Utworzono dnia 16.08.2019

   15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, znanej w Polsce jako Święto Matki Boskiej Zielnej,  jak co roku członkowie zespołu "Mazurzanie" i KGW w Mazurach przynieśli do naszej świątyni wieńce dożynkowe, aby podziękować za tegoroczne plony.  Przygotwane zostały  dwa wieńce, jeden tradycyjny tzw. "dziesiątek" i drugi wykonanny techniką wyklejania, nawiązujący do 450-lecia lokowania naszej wioski Ossówka - Mazury.

czytaj dalej na temat: MATKI BOSKIEJ ZIELNEJ 15.08.2019.

11.08.2019.r Pielgrzymka do Kalwari Pacławskiej

Utworzono dnia 12.08.2019

11 sierpnia mieszkańcy Mazurów i nie tylko wzięli udział w 1-dniowej pielgrzymce do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. Co roku od 11 do 15 sierpnia na Jasną Górę Podkarpacia, przybywają tysiące wiernych z różnych miast Polski oraz Ukrainy i Słowacji. Po przybyciu na miejsce, mazurscy pielgrzymi wraz z ks.Proboszcem udali się do pustelni św. Marii Magdaleny, nastepnie  o godz.14-ej  wzięli udział w poświęceniu szat Matki Bożej Zaśniętej i procesji do kaplicy Domku Matki Bożej,które to rozpoczynają obchody Wielkiego Odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej mszy św. wyruszyli w drogę powrotną do Mazurów.

 

  

czytaj dalej na temat: 11.08.2019.r Pielgrzymka do Kalwari Pacławskiej

Prace nad wieńcami dożynkowymi

Utworzono dnia 01.08.2019

Panie z KGW i zespołu "Mazurzanie" jak co roku przygotowują wieńce dożynkowe, aby 15 sierpnia w dzień Wniebowzięcia NMP zanieść do naszej świątyni i podziekować za tegoroczne plony. Panie przygotuwują dwa wieńce, jeden tradycyjny, drugi nawiązujacy do 450-lecia lokowania wsi Ossówka-Mazury. Prace trwają już od dłuższego czasu. Trzeba było przygotować projekt, konstrukcje, zebrać zboże... Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.  

Efekt prac bedziemy mogli obejrzeć  15 .08.2019.

 

 

czytaj dalej na temat: Prace nad wieńcami dożynkowymi

Mazurskie KGW w Raniżowie

Utworzono dnia 16.07.2019

W dniu 14 lipca 2019r. mazurskie KGW wraz z KGW w Raniżowie wzięło udział w Dniach Raniżowa. W ramach projektu pn. "Turystyczny Szlak Dobrego Smaku" realizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Siedlisko", Koła przygotowały degustację tradycyjnych potraw. więcej:  KOŁO GOSPPODYŃ WIEJSKICH

czytaj dalej na temat: Mazurskie KGW w Raniżowie

I miejsce "Mazurzanek" w XXIV Wojewódzkim Przegladzie Wiejskich Zespołów Śpiewaczych w Tyczynie

Utworzono dnia 08.07.2019

7 lipca 2019r. w Miejsko Gminnym Ośrodku  Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie odbył się  XXIV Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Śpiewaczych.  W przeglądzie wzięło udział 29 zespołów z województwa podkarpackiego, występując w  dwóch kategoriach: z akompaniamentem i  a'capella. Każdy Zespół prezentował trzy utwory. Mazurzanki wystąpiły w kategorii a'capella  śpiewając utwory: "Posła Kasiejka", " Ej mój zagoneńku" i  "Oj siadoj, siadoj..." zapewniająć sobie I miejsce. W kategorii z akompaniamentem I miejsce wyśpiewał zespół "Tyczyniacy z  Tyczyna.                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                          

czytaj dalej na temat: I miejsce "Mazurzanek" w XXIV Wojewódzkim Przegladzie Wiejskich Zespołów Śpiewaczych w Tyczynie

Świeto Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych imienia.gen.Bronisława Kwiatkowskiego Warszawa 26.06.2019.

Utworzono dnia 27.06.2019

       26 czerwca 2019r. delegacja z Mazurów z Pocztem Sztandarowym naszej szkoły wzięła udział w obchodach święta Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie,  od tego roku noszącego imię gen. Bronisława Kwiatkowskiego. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego celebrowaną przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego JE ks.bp.gen.bryg.dr.Józefa Guzdka. Po mszy św. i zlożeniu kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskej uczestnicy udali się na oficjalne uroczystości na plac Marszałka Jóżefa Piłsudskiego.  Gen.dyw. Tomasz Piotrowski w swoim przemówieniu  przypomniał postać patrona - gen.Bronisława Kwiatkowskiego, który był Dowódcą Operacyjnym Sił Zbrojnych w latach 2007-2010. W trakcie uroczystości  minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego - Paweł Soloch oraz gen. dyw.Tomasz Piotrowski wręczyli żołnierzom i pracownikom resortu  obrony narodowej odznaczenia i wyróżnienia. Podczas uroczystości Córka generała - Kamila w imieniu całej rodziny złożyła życzenia wszystkim żołnierzom, a wspominając swego ojca śp. gen Kwiatkowskiego powiedziała:" Nigdy nie pozwolił swoim żołnierzom zwątpić w sens wykonywanych czynności. Zarażał optymizmem. Jego poczucie humoru potrafiło rozładować niejedną ciężką sytuację. Zwykł mówić, że dobry Dowódca to nie taki, który mówi: „do boju marsz”, ale taki, który mówi: „do boju za mną"."
 Uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza zakończyło odegranie  "Pieśni Reprezentacyjnej WP" , defilada pododdziałów i przelot samolotów Zespołu Akrobacyjnego "Biało-Czerwone Iskry" . Następnie  wszyscy udali się na teren Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych im.gen.Bronisława Kwiatkowskiego, gdzie również nasza delegacja złożyła kwiaty pod tablicą poświęconą generałowi  Kwiatkowskiemu. Delegacja z Mazurów serdecznie dziękuje Pani Krystynie Kwiatkowskiej za możliwość uczestniczenia w tak pieknej i podniosłej uroczystości.
czytaj dalej na temat: Świeto Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych imienia.gen.Bronisława Kwiatkowskiego Warszawa 26.06.2019.

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Bannery boczne

 

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 28

W poprzednim tygodniu: 126

W tym miesiącu: 623

W poprzednim miesiącu: 632

Wszystkich: 22762